Parima Plaza Kat 14 Merter / İstanbul
0212 963 12 99

Türkiye İhracat Meydanı

Türkiye İhracat Meydanı WhatsApp Grup Kuralları ve Başvurusu

Türkiye İhracat Meydanı WhatsApp grubunun amacı ihracat sektörüyle ilgili faaliyet gösteren kişilerin bir araya gelerek önemli bilgi paylaşımları ve tecrübe aktarımında bulunmasını sağlamaktır. 

Gruba katılmak isteyenler bu sayfadan başvuru yapar. Grup yönetimi sadece belirli bir seviyenin üzerinde aktif olarak ihracatla ilgili çalışma yapan kişileri seçerek gruba ekler. Rastgele davet bağlantısı paylaşımı yapılmaz. Gruba davet etmek istediğiniz kişilerin bu sayfa üzerinden başvurmasını sağlayabilirsiniz.

Türkiye İhracat Meydanı WhatsApp grubumuza katılmadan önce bu kuralları dikkatlice okumanız gerekir çünkü gruba katılan tüm üyelerimizin kuralları okuduğunu kabul ediyoruz. Kural ihlalleri durumuna göre en fazla 3. ikazda gruptan çıkarılırsınız.

Herşeyden önce bu grup bir alım-satım ilan reklam grubu değildir. Alım-satım ilanları ve reklam amaçlı paylaşımlar kesinlikle yasaktır ve en fazla bir ikazdan sonra tekrar alım satım ilan paylaşımı yapanlar uyarısız gruptan atılır.

Grubun ana amacı ihracat ve dış ticaretle ilgili alım satım dışında her türlü diğer konu hakkında haberler, bilgiler, sorular, duyurular, faydalı içerikler ve tecrübelerin birbirimiz arasında paylaşılarak daha fazla değer üretmesini sağlamaktır

Grup Kuralları

En önemli ana kural; grubun ciddiyetine zarar verecek, grup amacından ilgisiz şekilde ve sıklıkta paylaşımlardan kaçınmaktır.

Gönderdiğiniz mesajın, grup katılımcıları tarafından kolayca anlaşılacak şekilde olmasına dikkat edin. Rastgele paylaşımlardan kaçının.

Sizle ilgili bir şirketi, ürünü, websiteyi veya sosyal medya hesabını tanıtma çabasıyla yapılan paylaşımları alışkanlık haline getirmeyin.

Hayırlı günler, hayırlı cumalar, hayırlı pazarlar, hayırlı kandiller, hayırlı bayramlar gibi grupta mesaj bombardımanına neden olacak paylaşımlar yasaktır. Bilmenizi isteriz ki elbette hepimiz hayırlı olanlardan yanayız ancak mesaj bombardımanı ile grubun ciddiyetine zarar gelmesi tüm katılımcıların zararına oluyor.

Gruba uzun yazılar içeren bir görsel gönderdiğinizde bir kaç cümlelik özet bilgi yazmanız, mesajınızın daha kolay anlaşılmasına katkı sağlar ve hem mesajınızı hem sizi daha değerli kılar.

Çok önemli ve ilgili olmadıkça video göndermeyin.

Grupta gönderilen bir mesaja karşı aynı anda tekrar tekrar teşekkürler, geçmiş olsun gibi aynı mesajları gönderip flood oluşturmayın, direk kendisine yazın.

Gruba yeni katılan kişilere hoş geldiniz diyen 2 3 kişiden sonra tekrar tekrar “hoş geldin” mesajı gönderip flood oluşturmayın.

Konuşulan bir konuda bire bir haberleşme durumu oluşur oluşmaz grupta yazmak yerine doğrudan ilgili kişi ile bire bir yazışmaya devam edin.

2 3 kelimelik ard arda mesajlar göndermek yerine anlatmak istediğiniz her şeyi mümkün olduğu kadar gruplayarak tek mesaj haline göndermeye çalışın.

BÜYÜK HARFLERLE mesaj yazmayın. 

Gece 12 – 6 arası mesaj göndermeyin.

Gruba katıldığınızda kısaca kendinizi tanıtmanız faydalı olur.

Gruba yazdıklarınızı göndermeden önce en az 1 kez daha okuyarak, herkesin anlayabileceği açıklıkta, netlikte ve hatasız olduğundan emin olmanız hem size hem grubumuza fayda sağlar.

Din, siyaset ve spor gibi sektörümüzle ilgisi olmayan konularında tartışmalar KESİNLİKLE yasaktır. -Eğer böyle bir tartışma içerisine girerseniz- Haklı tarafa bakılmaksızın iki taraf da gruptan çıkarılır. Bu kural konu dışı tartışmalar sonucu tarafların birbirine saygısızlık etmemesi ve grup ciddiyetinin korunması için konulmuştur.

Dini kitaplardan alıntı yapmak, ayet, sure paylaşımları, başkasının görüşüne ağır derecede hakaret etmek, genel anlamda grubun amacı dışındaki konularda paylaşım yapmak yasaktır.

Tüm bu kuralların hedefi tamamen grubun ciddiyetini korumak ve sadece ihracat hakkında nitelikli bilgi akışı ile sinerji oluşturan bir dijital zemin olmasını sağlamaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Katılım başvurusu için: Ad, soyad, firma/kurum adı, göreviniz ve sizi davet eden kişi bilgilerini tek mesaj halinde WhatsApp’tan 0212 963 12 99 numaralı telefona gönderin.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın